Maledivy - z ostrova na ostrov

Maledivy - z ostrova na ostrov

Maledivy - z ostrova na ostrov 5.6.2016

Naše cesta začíná, vítejte na Maledivách!

Po celkem nenáročném letu s Emirates s krátký přestupem v Dubaji čekáme v Malé na letišti pro hydroplány a těšíme se, až do jednoho zaparkovaného nasedneme. Až poprvé vyzkoušíme, jaký to je pocit, když se hydroplán odlepí od mořské hladiny a pomalu se zvedne do vzduchu a zanese nás do naší první zastávky na Maledivách. Netrvá to dlouho a už sedíme na palubě a pomalu se zvedáme do vzduchu a letíme. Let je ohromující, pozorujeme korálové ostrůvky jednotlivých atolů a po 45 minutách již pomalu klesáme opět k mořské hladině, a to u ostrova Mudhdhoo a vyhlížíme Dusit Thani, prázdninový resort jako vystřižený z líbánkové fotky, ve kterém strávíme několik následujících dní. Jakmile se ubytujeme v naší plážové vilce, vydáváme se na průzkum tohoto pohádkově krásného ostrova, který je obklopen  360° útesem a dá se doslova „obšnorchlovat“ kolem dokola. Takže neváháme ani minutu a už jsme v moři a kocháme se nádhernými pohledy na podmořský život. Jelikož šnorchlování člověka docela unaví, využijeme zbytek dne k relaxaci a zavítáme do místních lázní, které jsou postaveny v korunách stromů mezi palmami, a necháme se hýčkat. Večer završíme stolováním ve výtečné thajské restauraci, která je tou správnou tečkou za prvním dnem. Druhý den ráno po probuzení jsme překvapeni. Při příjezdu jsme byli informování, že na ostrově se vyskytuje takzvaný pohyblivý písek, který se kolem ostrova otáčí podle mořských proudů a větru a my hned druhý den vidíme, co to znamená v praxi: pláž u naší vilky, která tu ještě včera byla, je pryč a my se díváme přímo na vodní hladinu. To nám ale náladu rozhodně nepokazí! Jelikož využijeme all inclusive, vyrazíme na snídani ochutnat další lahůdky a rozhodujeme se mezi plaváním v moři, v bazénu a vyjížďkou na kole, která jsou u každé vilky volně k dispozici. Nakonec se rozhodneme pro trochu té dovolenkové cyklistiky po ostrově (koneckonců je to kromě plavání, vodních sportu a fitness způsob, jak se během pobytu udržovat fit) a po návratu k vilce se jdeme smočit do moře. Voda je průzračná a všude kolem nás jen jemný bílý písek. Připadáme si jako v ráji! Samozřejmě nevynecháme oběd a po obědové relaxaci v houpací síti na pláži pročítáme informace o koupání s mantami v nedalekém zálivu Hanifaru Bay. Po prostudování webových stránek, kde najdeme spoustu lákavých videí máme jasno: půjdeme do toho! Jelikož je květen a manty se v Hanifaru Bay vyskytují právě jen od května do prosince, jsme ve správný čas na správném místě.

Po ranní józe na pláži si dobalíme zbytek věcí a přesouváme se do dalšího resortu. Do resortu Loama ležícího na Raa Atolu, který byl v době naší návštěvy čerstvě otevřený. 

Při našem příjezdu netušíme, že tady zažijeme to nejlepší šnorchlování na celých Maledivách. Celý atol je poměrně málo zastavěný hotelovými resorty, a proto je zde velmi bujný podmořský život. Šnorchlovat můžeme rovnou z terasy naší vodní vilky, stejně tak jako pozorovat malé roztomilé žraločky. Na pláži se nachází také rodinné vilky, které na rozdíl od těch vodních nejsou pojmenovány podle mořských živočichů v jazyce Dhivehi. My se touto hravou formou naučili několik místních slov i podmořského názvosloví, což jsme využili při povídání s místním personálem, který byl našimi znalostmi místního jazyka mile překvapen. V lázeňských chatkách jsme se po téměř celodenním šnorchlování nechávali příjemně hýčkat a během masáží jsme se kochali pohledem na podmořský svět skrze prosklené dno. Večer jsme zavítali do indicko-thajské restaurace, kde jsme si pochutnávali na delikatesách od šéfkuchaře, který dříve vařil v restauraci nedalekého luxusního hotelu Four Seasons.

V dalším rezortu, který jsme navštívili, se hýčkaní posunulo ještě o úroveň výš a měli jsme k dispozici i komorníka oblečeného do bílé košile a červených kalhot, kterému neunikl jakýkoli náš pohyb a byl ochoten nám vyjít s čímkoli vstříc: vítejte v resortu Niyama. Během pobytu zde jsme vyzkoušeli všechny netradiční restaurace: specializací na gril s africkým twistem, v korunách stromů, jednu na vodní hladině přístupnou pouze loďkou a i podvodní bar s DJ pultem a drinky všeho druhu. Kromě stolování ale zažíváme i báječné šnorchlování nad pestrobarevnými korály a dokonce spatřujeme i několik větších žraloků. Toto dobrodružství podstupujeme se skupinkou dalších nadšenců, kteří stejně jako my úplně propadli šnorchlování. Za korálovým útesem se vydáváme na loďce a během cesty si povídáme o zážitcích, které nám na Maledivách učarovaly. Jeden manželský pár se zmíní o tom, že vyzkoušeli v hotelových lázních speciální kosmetickou novinku, kterou používají i hollywoodské hvězdy. Napjatě posloucháme a zvažujeme, zda tuto proceduru vyzkoušet či nikoli, ale nakonec si rozmazlovací a kosmetické procedury ponecháme do dalšího resortu z našeho seznamu.

Do Huvafen Fushi, malého, ale zato velmi exkluzivního resortu, který jsme pěšky obešli za čtvrt hodinky a který je oblíbený i u světových topmodelek a hollywoodských hvězd. V době naší návštěvy ale všechny filmové hvězdy byly pravděpodobně pracovně vytížené, neboť jsme žádné nezahlédli. My jsme si zde užívali romantické západy slunce z naší terasy vodní vilky a k tomu si pouštěli naši oblíbenou hudbu z hotelového ipodu s propojeným zvukem až na terasu a vychutnávali si atmosféru s drinkem v ruce. A jak to dopadlo s naším rozmazlováním v lázních? Navštívili jsme vyhlášené podmořské SPA, kde jsme si kromě výhledů na život v moři užívali masáž místních zkušených masérek používajících prvotřídní kosmetiku. Jelikož se náš pobyt na tomto ostrově krátký, již nestihneme vyzkoušet místní jógu, která má být na velmi vysoké úrovni.

Naší poslední zastávkou na cestě po Maledivách se stal resort Lily Beach, který je spíše než pro romantické chvíle ve dvou vhodný pro rodiny s dětmi. I chatky jsou tomu přizpůsobeny a můžete bydlet všichni pohromadě v propojených pokojích. Na náš vkus ale byly chatky moc blízko u sebe a měli jsme pocit, že máme méně soukromí než v předchozích resortech. Vyrazili jsme si prohlédnout korálový útes, který byl opět prvotřídní, a vydali se na poslední večeři na Maledivách do hlavní restaurace hotelu, kde jsme si velmi pochutnali. Už nám bohužel nevyšel čas na výlet za velrybími žraloky, kterými je jižní Ari atol známý, ale máme tak alespoň o důvod víc, proč se na Maledivy vrátit.

« zpět na seznam Inspirujte se