Články z cest

Jak se dá přežít noc ve vraku na Pobřeží koster

Jak se dá přežít noc ve vraku na Pobřeží koster... 1.8.2019

Žádný telefonní signál, žádná wifi. Počet lidí, které tu za den vidím, dokážu spočítat na prstech jedné ruky. Podnikla jsem další z cest, která se vymyká všedním turistickým trasám. Čím dál tím víc totiž toužím poznávat odlehlá a málo navštěvovaná místa. Jsou pro mě tajemná a při tom zde cítím jakési spojení. Mám pocit, že je důvěrně znám a že k nim mám blízko. Mám pocit, že patří jen mně. Tam se dokážu vrátit k sama sobě a zastavit čas.

Kodaňské jeřáby, kola a tatarák

Kodaňské jeřáby, kola a tatarák... 22.8.2019

Když cestuji s kamarádkou architektkou, počítám s tím, že minimálně půlku času strávím na staveništích. Moje fotky z cest tak rychle plní jiná než turistická tématika, a místo fotek památek tak často skončím se záběry jako „já a jeřáb“.

Havajské ostrovy - bouřící sopky, bujná vegetace a nezapomenutelné západy slunce

Havajské ostrovy - bouřící sopky, bujná vegetace a nezapomenutelné západy slunce... 9.8.2019

Ostrovy, ze kterých už nikdy nebudete chtít odjet.

Tajuplná hlubina

Tajuplná hlubina... 30.7.2019

Najednou proti mně plave žralok. Přímo proti mně. „Tak teď se uvidí kdo z koho, hochu,“ říkám si a tvrdošíjně neuhýbám. Vzdálenost mezi námi se zkracuje. Těsně, teprve pár desítek centimetrů přede mnou žralok změní směr.

Poušť Kalahari, místo, kde prý nic není

Poušť Kalahari, místo, kde prý nic není... 27.11.2018

Už jste byli někde, kde doslova a do písmene nic není? Nebyli? Nevíte? Já jsem se záměrně na takové místo vydala a zjistila jsem, že je zde mnohem víc, než by se dalo čekat. O jakém místě je řeč? Mluvím o místě v srdci jižní Afriky, části pouště Kalahari, okraji solných pánví v národním parku Makgadikgadi. Proč?

Jak jsem potkala gorily horské

Jak jsem potkala gorily horské... 14.5.2018

Na obzoru se objevuje obrys pohoří a sopečných homolí. Tajemná a mystická Virunga. Blížíme se! Nemohu se dočkat. Na tuhle cestu za horskými gorilami jsem se těšila několik let.

Ultramoderní a tradiční Japonsko

Ultramoderní a tradiční Japonsko... 20.2.2017

Tentokrát letíme business třídou s Qatar Airways, která patří mezi ty nejlepší. Sedadlo u okénka v Dreamlineru nezklamalo a dokonce dostáváme na noc i pyžama. Před ranním přistáním nám již nabízejí i japonskou snídani, kterou samozřejmě ochutnáváme – přeci jen, jedním z hlavních důvodů, proč letíme do Japonska, je jejich vyhlášené jídlo.

Křehká příroda v Botswaně

Křehká příroda v Botswaně... 28.4.2016

Botswanu jsme navštívili v květnu 2016, tedy v době, kdy končí období dešťů a řeka Okavango se začíná naplňovat vodou z Angolských hor. Pokud chcete zažít romantické večery u západů slunce, potkat typická africká zvířata v jejich nejpřirozenějším prostředí, nebo se zúčastnit výletu do buše se členy místního kmene, Botswana je to pravé místo pro vás.

Kodaň - nejen top kulinářské zážitky

Kodaň - nejen top kulinářské zážitky... 5.8.2016

Maledivy - z ostrova na ostrov

Maledivy - z ostrova na ostrov... 5.6.2016

Naše cesta začíná, vítejte na Maledivách!