Safari průvodci Ralph Bousfield & Super Sande

Nejlepší safari průvodci Ralph Bousfield & Super Sande

​Čas strávený v africké buši ve společnosti moudrého a znalého průvodce vám vytvoří unikátní zážitek, tito jsou nejlepší v oboru a tvoří nenahraditelný tým.

Ralph Bousfield majitel kultovního Jack's Campu v Botswaně, pochází z rodiny, která průvodcuje na safari již po pět generací. Ralph na safari doslova vyrostl a průvodcování se věnuje od roku 1976. Měl štěstí na jednoho z největších učitelů a mentorů, svého otce Jacka Bousfielda. Jeho otec pracoval s některými z nejlepších lovců a stopařů v Africe a jeho znalosti se přenesly i na Ralpha. Otec Jack je legendární lovec krokodýlů, který se stal ochráncem přírody, průzkumníkem a safari průvodcem čtvrté generace. V Botswaně v 60. letech založil základní tábor, kde se pravidelně scházeli zoologové, ekologové a biologové. Po jeho smrti před 30 lety se však jeho syn Ralph rozhodl vylepšit zařízení a ubytovat i běžné hosty.

Ať už Ralph Bousfield sleduje mladé hyeny, zkoumá chování místních surikatích rodin, hledá zkameněliny v solných pánvích nebo tráví čas s domorodci, je to autentičnost, co dělá jeho společnost tak výjimečnou. Jeho pohled na Afriku je originální - nezaměřuje se jen na zvířata, ale i na historii lidstva na okraji pouště Kalahari - a je pokračováním práce jeho zesnulého otce Jacka. 

Super Sande, který jako teenager pracoval pro Jacka v sirotčinci pro zvířata, později v roce 1994 zahájil svou průvodcovskou kariéru pod Ralphovým dohledem. Ralph později s pomocí svého přítele Super Sandeho, kterému vštípil encyklopedické znalosti o rozsáhlém území Botswany, stejně jako o archeologii a ekologické biologii, založil safari společnost Uncharted Africa. Super Sande vás svým klidným přístupem vtáhne do dějů buše, kde se budete cítit součástí a budete moci klást i obyčejné dotazy a zároveň vám předá i několik zásadních životních poučení. Je téměř mystický zážitek vydat se s ním na noční výpravu, například na procházku za domovem mravenečníků, pozorovat zabitého geparda nebo se dívat na hvězdy.

Léta zkušeností, vášeň pro průvodcovství, výjimečné znalosti prostředí a všech živých tvorů. Navíc tito průvodci rozumí tomu, co hosté hledají, to vše dohromady s notnou dávkou charismatu a šarmu dělají z Ralpha Bousfielda a Super Sandeho z Uncharted Africa vítěze ocenění Tatler Travel Best Safari Guide in Africa 2023. Jejich talent, vášeň a způsob jakým vyprávějí příběhy je skutečně odlišuje od ostatních.

"Dávat hostům to, co nikdy nevěděli, že chtějí."