Rybaření na Seychelách

Vánoční dárek pro muže

Vysněné rybaření na Seychelských ostrovech

Atol Farquhar, který je domovem ploskozubců vysokočelých a kranasů obrovských (GTs), je nejjižněji položeným atolem na Seychelských ostrovech a leží jen něco málo přes 700 km jihozápadně od hlavního ostrova Mahe. Tento odlehlý atol měří 18 km od severu k jihu a 9 km od východu k západu. Velká laguna ve tvaru ucha umožňuje snadný přístup na skifu k nesčetným plochám, kanálům a příbojovým zónám, díky nimž je atol Farquhar tak úžasnou muškařskou destinací.

Farquhar trvale produkuje jedny z nejlepších mořských muškařských revírů na světě. Široká škála druhů ryb spolu s rozmanitými scenériemi na plochách a na moři činí z atolu Farquhar luxusní rybářskou destinaci. Jedná se o jednu ze dvou seychelských lokalit, kde můžete na plochých vodách lovit ploskozubce. Jsou to zcela jistě jedny z nejmohutnějších ocasatých ryb, s nimiž se můžete setkat, často plavou v hejnech a jsou dobře viditelné, když ve vzduchu mávají svými velkými modrými ocasy. 

Muškařská sezóna na Farquharu začíná dříve než na ostatních jižních atolech, protože GTs jsou aktivní už v září. Sezóna trvá až do konce dubna, kdy začnou vát jihovýchodní pasáty.

Farquhar nabízí také výjimečné muškaření na moři, kde se loví nejznámější bonefish  - albula liščí, plachetník, wahoo čili makrela solandrova, tuňák žlutoploutvý, tuňák kýlnatý a řada dalších druhů, jako jsou grouper, snapper a jobfish, a nabízí tak ještě více druhů, které si můžete odškrtnout na svém seznamu.


Ubytování je v jednoduchých, ale prostorných a komfortních chatách, které jsou orientovány na nádhernou lagunu Farquhar. Každý pokoj je plně klimatizovaný a má dvě samostatné postele nebo postel velikosti king. K dispozici je malý muškařský obchod, který vám zajistí veškeré mušky, návazce a řadu dalších potřeb.

Dostupnost 2022 

Termín: od 16. - 23.11.2022 (4 volná místa)
Termín: od 23. - 30.11.2022 (6 volných míst)

Exkluzivní nabídka 2023

Termín: od 25.1. - 1.2.2023 (2 volná místa)

Dostupnost 2023

Termín: od 8. - 15.2.2023 (5 volných míst)
Termín: od 8. - 15. 2.2023 (5 volných míst)
Termín: od 29.3. - 5.4.2023 (7 volných míst)
Termín: od 19. - 26.4.2023 (5 volných míst)