Naše tipy

I pro ty nejnáročnější klienty máme unikátní tipy na prožití exkluzivní dovolené. Trendem současného cestování jsou netradiční a odlehlá místa a také ubytování, která kladou důraz na ekologii, životní prostředí a udržitelný rozvoj. Tato místa nemusí být snadno dostupná a cenově jsou tyto cesty náročnější, odmění vás však zážitky, které si ponesete celý život a zároveň si odnesete dobrý pocit, že jste něco udělali pro místní komunitu a životní prostředí.

K těmto unikátním místům patří dozajista Botswana a křehké prostředí pouště Kalahari. Ikonický kemp Jack´s Camp či San camp a jejich vyhlášení průvodci, v neposlední řadě sám Ralph Bousfield, který patří do špičky průvodců v Africe, vás zasvětí do místního života pouště a křováků. Novinkou této safari společnosti jsou také mobilní expedice do delty řeky Okavango a safari expedice vrtulníky, které vás dostanou na místa, kde nikdy předtím člověk nestál.

Dalším místem, které doporučujeme, je cesta za pozorováním goril. Nové luxusní lodge vás uvítají ve Rwandě (např. Nyungwe House od One&Only nebo Bisate Lodge od Wilderness Safaris), alternativou může být finančně příznivější Uganda.

Pokud je vaším cílem odpočinek a dovolená na pláži, nesáhnete vedle s výběrem rezortu řetězce Soneva, který poskytuje prvotřídní služby a jeho ekologický záměr je propracován do posledního detailu. Jeho rezorty naleznete na Maledivách a v Thajsku.

Novinkou v našem portfoliu a celosvětovým trendem jsou pobyty na expedičních lodích na severní pól či Antarktidu. Pozorujte bílo modré ledové kry, po kterých se s ladností pohybují lední medvědi, houfy tučňáků a to vše s odborným výkladem nejlepších přírodovědců. A co takhle plavání s kosatkami?

V neposlední řadě nás okouzlilo rozmanité Peru. Mimo objevování posvátných míst mocné říše Inků vyzkoušejte také horské, spirituální či jógové treky nebo se vypravte doprostřed amazonského pralesu a prožijte setkání s léčitelem. Staňte se svědky skutečného rituálu a zažijte nezapomenutelné momenty. Nebojte se do magického Peru vzít i vaše děti, pro které připravíme zábavné aktivity. Třešničkou na dortu je vytříbená peruánská kuchyně, kterou můžete ochutnat nejen v Limě, kde se nachází jedny z nejlepších restaurací na světě, ale i během celé vaší cesty napříč Peru. 

Všechny výše uvedené cesty patří k těm nejexkluzivnějším na trhu a je potřeba je plánovat s velkým předstihem min. 1 rok. Tyto cesty jsou vhodné také pro menší skupiny přátel, vícegenerační rodiny či jako cesty pro obchodní partnery.