Namibie s Peter Allisonem

Nezapomenutelná exkluzivní cesta po Namibii

se safari průvodcem, velkým ochráncem přírody a bestsellerovým spisovatelem Peter Allisonem

Doporučená délka: 9 nocí, 10 dnů
Počet osob: 8 - 10 lidí ve skupince

Namibie vyvolává pocit, jako byste se ocitli na jiné planetě. Rozsáhlé savany s křovisky, vysoké písečné duny i nekonečná údolí naskýtají pohledy, které jsou doslova jako z jiného světa. Jedna z nejméně obydlených zemí Afriky působí jak balzám na duši. Naleznete zde nejen klid, ale i úžasné dobrodružství. Namibie se musí zažít – je zemí výrazných barev, kontrastů i překvapení, která vám doslova vyrazí dech.

Po loňské úspěšné cestě po Tanzanii míříme více na jih a objevíme drsný kout světa, Namibii. Vydáme se  na dobrodružnou cestu po prašných namibijských cestách, abychom objevili to, proč většina cestovalelů odjíždí z Namibie očarovaná. Více informací zde.

Kdo vás bude provázet

Průvodcem malé skupinky 8 – 10 osob nebude nikdo jiný než jeden z nejlepších a nejzkušenějších průvodců po africkém kontinetu - Peter Allison. Peter pracoval mnoho let v Botswaně jako safari průvodce v luxusním kempu Mombo v Deltě Okavanga, působil i jako manažer lodge a své zkušenosti nabyl i v Namibii, kde kromě průvodcování v jednom z neodlehlejších lodgí na světě žil také několik měsíců s kmenem Himba. Kromě jeho průvodcovských zkušeností je Peter také autorem třech bestsellerových knížek s povídkami z africké a jihoamerické divočiny. S Peterem navštívíme nádhernou oblast severní Namibie, kam zavítá pouze „hrst“ turistů ročně. Bydlet budeme ve velmi komfortních až luxusních kempech a naprosto odlehlých místech, které vám dodají pocit výjimečnosti.

Co si užijete

DEN 1: SWAKOPMUND – příjemné přímořské městečko, kde začneme naši cestu.

DEN 2: TWYFELFONTEIN, DAMARALAND – jedno z největších afrických nalezišť petroglyfů a skalních maleb, zařazené i na seznam UNESCO. 

DEN 3, 4: POBŘEŽÍ KOSTER – drsné místo, kde častá mlha a drsné pobřeží bylo důvodem častých havárií letadel a ztroskotání lodí. Nedávno se do této oblasti vrátili pouštní lvi.

DEN 5, 6: KAOKOVELD – země Himbů.

DEN 7, 8: PRIVÁTNÍ REZERVACE U NÁRODNÍHO PARKU ETOSHA – z namibijského safari budete překvapeni. 

DEN 9: PŘÍRODNÍ REZERVACE OKONJIMA – zde je téměř nemožné nevidět levharty!  

DEN 10: ODLET DO ZPĚT DO EVROPY nebo možnost prodloužení do písečných dun v NamibRand rezervaci s návštěvou proslulých dun Sossuvlei a Deadvlei.