Marrakéš

Villa K u Marrákeše

Marrákeš je zaslouženě označováno za jedno z nejkrásnějších měst Maroka. Nachází se ve středu Maroka, z jedné strany je poušť a z druhé strany pohoří Vysoký Atlas. Villa K je od centra města v dojezdové vzdálenosti 24 kilometrů a stojí za to navštívit i pouště a hory.

Veliké náměstí Djemaa el-Fna je v centru města Marrákeš. Naskýtá se zde jedna z nejpůsobivějších scén pod širým nebem, obzvlášť v noci. Náměstí se hemží prodavači vody, akrobaty, zaříkávači hadů, krotiteli opic, žongléry a tanečníky.

Kotúbijská mešita - Koutoubia jedna z dominant města, 70 metrů vysoká mešita. Tento minaret patří k třem nejvýznamnějším minaretům na celém světě.

Palais el-Badi, tento palác s Marakéškými zahradami určitě stojí za návštěvu.

Doporučujeme soukromou prohlídku zahrady Majorelle, která se rozkládá na ploše dvou a půl hektaru a pro veřejnost byla otevřena v roce 1947. Od roku 1980 zahradu vlastní Yves Saint-Laurent a Pierre Bergé. V zahradě se nachází také Muzeum islámského umění v Marrákeši, jehož sbírka zahrnuje severoafrické textilie ze Saint-Laurentovy osobní sbírky a také keramiku, šperky a obrazy Majorelleho.

Nesmí chybět ani soukromá prohlídka Vily Oasis, domu zesnulého Yvese Saint Laurenta. Yves saint Laurent sem každoročně cestoval, aby načerpal inspiraci pro své budoucí kolekce a navrhl je. 

Pohoří Atlas a hora Toubkal se zasněženými vrcholky viditelnými z města je v dojezdové vzdálenosti 2 hodiny od vily. Národní park Toubkal se rozprostírá se svojí nedotčenou přírodou v pohoří Vysokého Atlasu. Nejvyšší vrchol Atlasu a celé severní Afriky se jmenuje Djebel Toubkal a tyčí se do výšky 4 167 m.n.m. Pod horu Toubkal je možné užít si výhled s obědem v místním Kasbah a můžete navštívit místní vesnice a farmy na výrobu arganového oleje. 

Poušť Agafay je pouhých 30 minut od Vily K a můžete si zde užít jízdu na velbloudech a pokud vás poušť okouzlí, lze přenocovat v jednom z luxusních kempů „Glamping“.

Pro odvážlivce je možné vyzkoušet jeden z horkovzdušných balónů a užít si tak nádherný Marrákeš z ptačí perspektivy.