Vánoční dárek pro muže

Vánoční dárek pro muže

Expedice na jižní pól nebo Špicberky?

Špicberky a lední medvědi

Tato fascinující expedice nabízí ochutnávku všeho, co Špicberky nabízejí, počínaje jejich největší osadou Longyearbyen. Největší ostrov souostroví Špicberky je známý jako "hlavní město divoké přírody Arktidy" a na této strhující cestě vám ukážeme proč. Expedice je zaměřena na pozorování divoké zvěře jako jsou mroži, sobi a nejikoničtější obyvatele Arktidy, lední medvědy v jejich přirozeném prostředí. Prozkoumejte jedinečnou arktickou krajinu za nepřetržitého denního světla a vydejte se na túru rozlehlou a pestrobarevnou tundrou. Seznamíte se s historií a geologií této odlehlé divočiny.

Vybrat si můžete ze dvou lodí, z nichž každá nabízí odlišný polární zážitek. Ultramarine nová polární loď vás může vzít do vzdálených destinací, kam se jiné lodě nedostanou. Na palubě Ultramarine můžete prozkoumat Špicberky zcela novými způsoby - s využitím 20 rychlých člunů Zodiac. Ocean Adventurer je velmi oblíbená pro svou intimní atmosféru na palubě, která umožňuje hostům navázat kontakt s členy expedičního týmu.

Vybírat můžete z různě dlouhých expedic a na Arktidě můžete strávit 7 nebo i 23 dní. Expedici můžete podniknout ve vybraných termínech od dubna do října. Odlety na arktické expedice jsou z několika míst Helsinek, Aberdeenu, Reykjavíku, Toronta a v roce 2024 také z Calgary.

Co vše můžete zažít na vrcholku světa?

Pokud vás zajímají Špicberky a jiné arktické destinace, momentálně probíhá 25% sleva.

  

Jižní pól a tučňáci císařští

Toto luxusní dobrodružství vás zavede do srdce Antarktidy za tučňáky císařskými na nejjižnější bod na Zemi! Ročně se pořádá jen několik expedic od října do konce března s odlety soukromým letadlem z Kapského města. Na expedice je možnost vyplout také z Ushuaie v jižní Argentině nebo z Punta Arenas v Chile.

Dosáhnout nejjižnějšího bodu na Zemi je i dnes výkon, který se podařil jen málokomu. Během sedmihodinového letu přistanete na polární plošině pro doplnění paliva a budete mít možnost projít se po této rozlehlé divočině a poznat skutečný rozsah Antarktidy. Po návratu na palubu budete pokračovat a přistanete na Amundsen-Scottově stanici na jižním pólu. U vyznačeného bodu se ocitnete na nejnižším místě na Zemi.

Z hlavního tábora se dostanete za dvě hodiny letadlem Basler BT-67 na místo, kde žije více než 14 000 tučňáků a jejich mláďat, kteří se naprosto nebojí lidí a přiblíží se ke skupině na několik metrů. Můžete se tak ponořit do hluku, zmatku a naprosté krásy. Jedná se o jednu z největších a přitom nejméně vídaných událostí ve volné přírodě na této planetě.

Ubytování budete mít v unikátních kempech v Bílé poušti, které jsou navrženy tak, aby se daly snadno rozebrat a odstranit a nezanechaly žádné stopy na nedotčeném životním prostředí. Hosté si mohou vybrat, zda se ubytují v kempu Whichaway, oáze luxusu s výhledem na sladkovodní jezera, nebo v kempu Echo, kde si v měsíční krajině připadají jako na jiné planetě.

Co můžete zažít na Antarktidě?